Боді в жіночому гардеробі: з чим поєднувати?

    Публікації:

    У перекладі з англійської «body» означає «тіло». Це одяг, що нагадує гімнастичний купальник. Він щільно облягає верхню частину тіла і застібається в паху. Може мати різний фасон, колір, довжину рукава.

    Перші боді з’явилися в Америці у 80-х роках 20 століття. Вони були в тренді у дівчат, які займаються аеробікою або шейпінгом. Зазвичай для пошиття використовували еластичну тканину, яка в поєднанні з кольоровими лосинами, робила жіноче тіло підтягнутим і сексуальним. 

    Якщо раніше боді вважали винятково спортивним одягом, то сьогодні стилісти адаптували цей фасон під будь-яку ситуацію: у ньому можна піти на роботу, вечірку або використовувати як спідню білизну. Брендові боді виготовляють з різних матеріалів — від напівпрозорих тканин до щільного трикотажу. Усе це зробило боді зручним і універсальним предметом гардероба. У статті пропонуємо розібратися, куди і як правильно носити боді.

    Чому боді популярні?

    Боді робить акцент на перевагах фігури, створюючи витончений і спокусливий силует, що підходить для тих, хто хоче підкреслити жіночність. Але це не єдиний їхній плюс.

    Переваги боді: комфорт, універсальність, стиль

    Цей одяг ідеально покриває тіло — жодних зморшок і заломів. Боді не висмикується зі штанів або спідниці — не треба переживати, що під час нахилу або підняття рук тіло оголюватиметься. Виріб захищає від протягів завдяки цілісній моделі та щільному приляганню. Фасон із довгим рукавом можна носити як термобілизну. Одяг візуально підтягує тіло, тому може комбінуватися з облягаючими сукнями та блузками.

    Сучасні моделі боді виконані з м’яких еластичних матеріалів, які комфортні в носінні. Вони легко комбінуються з різним одягом — від джинсів і спідниць до ділових костюмів. Боді чудово підходять як для неофіційних образів, так і для вечірніх виходів. Все залежить від дизайну і матеріалу.

    Як правильно вибрати боді?

    Головне під час виборі боді — підібрати відповідний розмір. Одяг не повинен здавлювати тіло, бути занадто коротким, вузьким. Занадто тісне боді буде некомфортно носити, не кажучи вже про те, щоб займатися в них спортом. Одночасно з цим, не варто обирати моделі, які висять мішком. Краси образу така річ навряд чи додасть.

    Зверніть увагу на матеріал. Бавовна підходить для повсякденного носіння, вона добре пропускає повітря. Для вечірніх виходів краще вибрати атласні або мереживні моделі.

    Різноманітність фасонів включає моделі з довгими або короткими рукавами, глибоким вирізом або закритою горловиною, відкритою спиною або класичного крою. Вибір залежить від ваших уподобань і ситуації.

    Базові чорні та білі боді універсальні й поєднуються з будь-яким одягом. Але яскраві та пастельні відтінки можуть стати родзинкою вашого образу.

    Різновиди боді: класичні, мереживні, спортивні

    За особливостями фасону можна виділити такі групи виробів:

    • Мереживна — це стильний одяг, в якому ви матимете романтичний і жіночний вигляд. Можна одягати під звичайний одяг: піджак, кофту.
    • Піжама — пікантна нічна сорочка, в якій зручно спати. Не сповзає як штани, не піднімається як футболка.
    • Гольф — модель із коміром-стійкою. Поєднується зі спідницями, джинсами, штанами, костюмами. Підходить для утеплення в прохолодну погоду.
    • З відкритою спиною — елемент вечірнього туалету. Можна вдягати під таку ж відкриту сукню, адже до неї складно підібрати бюстгальтер.
    • З короткими рукавами — альтернатива футболці, але різниця в тому, що боді не буде задиратися навіть під час активних рухів. Підходить для носіння вдома.
    • З бретельками — відмінний топ, який можна носити самостійно або використовувати як основу для прозорих сорочок, блуз, кардиганів.
    • Без бретелей — фасон для сміливих модниць. Часто використовується як елемент ошатного гардероба.
    • Корсет — має характерні шви та застібки, що підтримують груди. Коригує фігуру, тому його зручно комбінувати з обтислими сукнями.

    За призначенням боді можна поділити на дві основні групи.

    Боді для спорту

    Спортивні боді шиють з мерилу, лайкри, поліаміду, спандекса та інших високоеластичних синтетичних тканин. Такі матеріали відмінно тягнуться на всі боки, завдяки чому добре зберігають форму і не обмежують рухи. Боді часто вибирають для танців, бігу, занять кросфітом або йогою. У них зручно робити розтяжку, виконувати навіть складні та інтенсивні вправи.

    Боді легко поєднувати з іншим одягом для спорту, наприклад, тайтсами або велосипедками. Це дає змогу створювати безліч цікавих комбінацій. Так, варіант із шортами стане чудовим рішенням для пляжного волейболу, а боді з лосинами підійдуть як екіпірування для велопрогулянки. Купальник-боді — ідеальне рішення для любительок серфінгу, великого тенісу та інших активних занять на відкритому повітрі.

    Спортивні боді з технологічних синтетичних матеріалів приємні на дотик і відчуваються на тілі немов друга шкіра. Одяг швидко сохне і легко відводить від тіла зайву вологу. При цьому відмінно пропускає повітря, дозволяючи шкірі дихати, і не створює парникового ефекту.

    Боді на кожен день

    Боді-корсети роблять з мереживних тканин, доповнюють декоративними елементами і вставками. Такі моделі стають чудовим доповненням до вечірнього або коктейльного луку.

    Безшовні боді мають чудовий вигляд навіть під дуже обтислим одягом. Ці варіанти нерідко замінюють спідню білизну або виступають як коригуючий елемент.

    З чим носити боді: стильні комбінації

    Боді – дуже функціональний предмет жіночого гардероба. Його можна гармонійно поєднувати зі штанами-палаццо, джинсами, спідницями максі. Комбінувати з жакетами і піджаками, комбінезонами і шортами. Варіантів поєднань — безліч. Усе обмежено тільки фантазією та особистими уподобаннями в стилі. Як носити боді:

    • Зі штанами. Боді в поєднанні з класичними брюками — це чудовий комплект для офісного стилю. Такий образ виглядає строго, але при цьому стильно і жіночно. Доповніть його туфлями і лаконічними аксесуарами.
    • Зі спідницею. Спідниця-олівець або міді ідеально поєднуються з боді, підкреслюючи талію і створюючи витончений образ. Для вечірнього виходу можна вибрати боді з мереживом або атласною обробкою.
    • З джинсами. Боді з джинсами — чудовий варіант для створення неофіційного образу. Додайте до цього образу кеди або лофери, і ви готові до активного дня.

    Як носити боді правильно?

    Купуючи боді без примірки, багато дівчат забувають про такий важливий критерій вибору, як його довжина. У результаті білизна сильно натягується або бовтається під час носіння, що спричиняє дискомфорт. Та й виглядає вона на фігурі вже не так красиво, як хотілося б. Щоб уникнути подібних ситуацій, під час вибору необхідно враховувати не тільки розмір боді, але і його довжину.

    Чи потрібна білизна під боді?

    Як правильно носити боді жіноче? Під боді заведено надягати спідню білизну. Однак, важливо стежити за тим, щоб вона не була помітною, а необроблені краї або мереживний візерунок не відбивався через тканину. Тому найкраще купити бюстгальтер і трусики без швів, які створюють враження, що спідньої білизни зовсім немає. 

    Особливості носіння боді в різні сезони

    Боді для повсякденного носіння шиють із різних матеріалів: бавовни, шовку, синтетичних тканин. Такі моделі підходять для будь-якого сезону. Літні моделі найчастіше мають короткі рукави або тонкі бретелі. Їх виконують із тонких матеріалів, у яких не спекотно. 

    Восени та взимку до боді можна додавати другий шар у вигляді утепленої сорочки, подовженого кардигана оверсайз. Варіанти для прохолодної погоди можуть мати довгі рукави та виконуватися у вигляді гольфів. Демісезонний одяг щільніший за структурою і допомагає краще зберігати тепло. Так, боді з рукавами цілком можна носити як термобілизну.