Популярні стилі чоловічого одягу: як створити свій образ

    Публікації:

    Одяг, звісно, не визначає особистість, але все ж допомагає створити перше враження про людину. А сприйняття оточення впливає на важливі сфери життя: від стосунків до кар’єри. Розберемо, як стильний образ допоможе поліпшити життя.

    Чому для чоловіка важливо мати ефектний вигляд

    Психологи з Чиказького університету провели дослідження, після якого з’явився термін «доплата за красу». Цей вислів підтверджує, що фізично привабливі люди значно швидше просуваються по службі й отримують зарплату на 10-15% більшу, ніж їхні колеги з пересічною зовнішністю.

    За даними Forbes, рекрутерам особливо важливо бачити перед собою симпатичних претендентів. Тому за рівних професійних даних вакансію буде запропоновано людині, яка більш стильно одягнена. Ну і часто грамотно підібраний одяг допомагає під час складних переговорів. Стильно одягнена людина почувається впевненіше, тому вона більш переконлива. 

    Звичайно, чоловік не може змінити особисті параметри. Але завжди можна підібрати модний одяг по фігурі, доповнити образ аксесуарами.

    Основні стилі чоловічого одягу

    Сучасна мода являє собою суміш різноманітних напрямків, які розвивалися впродовж десятків останніх років. Нижче представлені основні стилі чоловічого одягу, які є найбільш популярними.

    Класичний стиль

    Класичні образи підходять не тільки для зустрічей офіційного характеру, а й для щоденного носіння. Обов’язковою умовою є використання якісної тканини, ідеальне пошиття та стримана колірна гама. Найчастіше основу складають якісний піджак з однотонними штанами, сорочки, гольфи, поло, светри. Також іноді потрібна краватка, годинник, портфель.

    На офіційних церемоніях передбачений більш солідний костюм-трійка з жилетом. Такий ансамбль обов’язково доповнюється класичним ременем, красиво складеною хусткою в нагрудній кишені піджака, краваткою і запонками. Ремінь обов’язково підбирають у тон взуття. Найчастіше це класичні оксфорди або дербі.

    Кежуал стиль

    Цей стиль популярний у чоловіків практично всіх вікових категорій. Одяг у стилі кежуал комфортний для повсякденного носіння, прогулянок у парку і роботи в офісі, якщо в компанії немає суворих вимог до дрес-коду співробітників. Величезний плюс цього стилю — його практичність і трансформованість. Звужені або прямого крою штани, однотонна футболка або водолазка, нестрогий піджак, мокасини або шкіряні кросівки — типовий набір одягу для чоловіків, які надають перевагу комфорту і стильному зовнішньому вигляду. 

    Спортивний стиль

    Спортивний чоловічий стиль одягу поєднав вільний одяг, який не обмежує рухи та підкреслює прихильність власника до активного способу життя. При цьому не обов’язково займатися спортом. Головне – любити динаміку і простоту в одязі. Обов’язковою умовою для спортивного стилю є зручність і комфорт, тому в моделях важлива гігроскопічність і повітропроникність тканини, здатність підтримувати стабільну температуру, гіпоалергенність, зручний крій. Для пошиття традиційно використовуються натуральні матеріали: бавовна, шовк, лайкра, фліс, вовна. Але також застосовується і низка штучних тканин, які не поступаються  якістю натуральним.

    Урбан стиль

    Один з найпопулярніших напрямків у світі чоловічої моди. Головна особливість стилю — дуже зручні речі, проста поєднуваність, можливість використовувати як яскраві принти, так і стримані тони. Відмінно поєднується образ з рюкзаком або спортивними елементами. Деталі гардероба — джинси або штани некласичного крою, сорочки, светри, світшоти та футболки.

    Брутальний

    Це «погані хлопці» у шкіряних куртках, нерідко з декоративними металевими елементами. Шкірянка або анорак чудово пасують до рваних джинсів, високого взуття. Кольоровим акцентом може стати яскрава бандана з класичним малюнком, пов’язана на шию або на руку. А що вдягнути під куртку — вирішувати вам. Це може бути картата сорочка та однотонний світшот, і толстовка з черепами, і футболка з емблемою улюбленої рок-групи. З аксесуарів відмінно виглядатимуть темні окуляри, шкіряна сумка.

    Як обрати стиль для себе

    Вибрати індивідуальний лук — це завдання не просте. Звісно, першим критерієм буде «подобається — не подобається», але потім всеж-таки варто замислитися: наскільки ця річ потрібна саме вам, куди ви в ній ходитимете, як вона поєднуватиметься з рештою гардероба. Вибираючи чоловічий стиль одягу 2025, варто відштовхуватися від способу життя, віку, кольоротипу, типу фігури, оточення тощо. 

    Якщо вам щодня потрібно приходити в офіс у костюмі, то спортивний стиль вам навряд чи підійде. Звичайно, у вільний від роботи час можна ходити в чому завгодно, та й поєднувати в гардеробі кілька стилів ніхто не забороняє. Під час вибору стилю одягу важливо пам’ятати, що не потрібно слідувати одному напрямку досконально. Досить вибрати одну-дві характерні речі та доповнювати їх предметами на свій розсуд. Так і формується унікальний індивідуальний стиль. 

    Важливо, щоб майбутній вигляд не тільки був гарний зовні, а й відповідав вашому настрою, способу життя, уподобанням. Пам’ятайте, одягатися добре не означає залишати зону комфорту або купувати абсолютно новий гардероб. Ваша мета — мати модний вигляд, але при цьому почуватися розслаблено. 

    Зважаючи на спосіб життя, який ви ведете, людей, які вас оточують, і переслідуваних цілей, обирають той гардероб, у якому ви найкомфортніше почуватиметеся. Перегляньте свій гардероб, оновіть базові речі, які далі можна буде комбінувати та поєднувати з іншим одягом. Знаючи особливості свого тіла, потрібно підібрати одяг так, щоб він вигідно виділяв переваги фігури й приховував недоліки. 

    Тренди чоловічого одягу 2025 року

    Кожен представник сильної половини, вигідно підібравши речі у своєму гардеробі, може мати стильний вигляд. Кілька популярних образів для чоловіків представлені нижче:

    • Джинси з підворотами, в тон підібраний піджак у поєднанні з коричневим взуттям і таким же кольором портфеля — це ідеальне рішення для сучасного хлопця.
    • Лук хіпстера неймовірно популярний серед молодих людей. Червона сорочка з коричневими штанами і грубуватими черевиками в доповненні з об’ємним рюкзаком, стане хорошим варіантом для сміливого хлопця.
    • Светр під вузькі джинси темно-синього кольору, доповнені цупкою толстовкою — мають гарний вигляд. Також непогано в такий гардероб впишуться прості й водночас зручні черевики з темним невеликим рюкзаком.

    Корисні поради для створення чоловічого образу

    Як вибирати кольори

    Кольоротип людини — палітра, притаманна певному типу зовнішності. Залежно від тону шкіри, кольору очей і волосся підбирається колористика одягу. Це робиться для того, щоб підкреслити природну красу людини та її індивідуальність. Традиційно виділяють чотири кольоротипи:

    • Зима — світла шкіра, темне волосся, блакитні або сірі очі. Таким чоловікам підходить чорно-біла гама, холодні відтінки синього, коричневого, червоного. 
    • Весна — світла шкіра, русяве/руде волосся, веснянки, блакитні або зелені очі. Таким чоловікам пасують теплі відтінки коричневого, бежевого, охри,  відтінки блакитного, помаранчевого. 
    • Літо — світлі шкіра, волосся, очі. Таким чоловікам пасують холодні відтінки червоного, жовтого, синього, фіолетового. 
    • Осінь — смаглява шкіра, волосся каштанового кольору, зелені або карі очі. Таким чоловікам пасують зелений, помаранчевий, червоний, теплі коричневі тони, оливковий, сірий. 

    Аксесуари для завершення образу

    Навіть стильний чоловічий образ без додавання аксесуарів здаватиметься незавершеним. Саме ці деталі відіграють велику роль у формуванні образу успішного чоловіка:

    • Годинник. Це один із найважливіших аксесуарів у чоловічому образі. Часом саме ця деталь дозволяє безпомилково визначити статус власника.
    • Сонячні окуляри. Вони поєднують у собі практичність і стиль, захищаючи очі від сонячного світла і підкреслюючи яскраву індивідуальність чоловічого образу.
    • Ремінь. Класичні ремені з коричневої або чорної шкіри, мабуть, ніколи не вийдуть з моди. Єдиний декоративний елемент — невелика лаконічна пряжка.
    • Сумка. Замість сумки може бути барсетка, портфель, кейс або дипломат. Такий аксесуар не вважається обов’язковим для чоловічого образу, проте нерідко є необхідністю.
    • Парфуми. Вибір залежить від особистих уподобань. Але все ж краще враховувати, що економити на парфумах не варто, оскільки вони можуть зіпсувати все враження від старанно створеного образу.

    Підбираючи аксесуари, важливо пам’ятати кілька основних моментів. Усі елементи образу мають бути виконані в одному стилі та поєднуватися між собою за кольором, формою, матеріалом виготовлення і стильовим рішенням. Купуйте тільки якісні вироби. Додаючи в образ аксесуари, дотримуйтесь міри. Надмірність — ознака поганого тону.

    Як виглядати стильно з мінімальними витратами

    Купуйте якісні речі. Інвестування у високоякісний одяг автоматично підвищує стиль. Добре зроблений одяг з якісних матеріалів часто краще сидить і має кращий вигляд, а також служить довше, забезпечуючи найкраще співвідношення ціни та якості.