Як доглядати за мембранним одягом

    Публікації:

    Одяг з мембранної тканини зробив революцію у сфері моди. Цей матеріал має унікальні властивості. Він зберігає тепло, відводить вологу, та водночас надзвичайно легкий і комфортний. Але довговічність та функціональність мембрани напряму залежить від догляду. Тож в цій статті ми спробуємо розібратися в тому, як  прати мембранну куртку, сушити її після чистки та зберігати, щоб річ прослужила якомога довше.

    Особливості мембранних тканин

    Захищати тіло від холоду та дощу й зберігати комфортний мікроклімат всередині, не створюючи парникового ефекту, ось завдання мембранної тканини. Це унікальна запатентована текстильна технологія, поєднала в ультратонкому матеріалі всі ці функції.

    Що таке мембрана і як вона працює

    Насправді мембрана — це не назва всієї тканини, а лише тонкого спеціального шару, який наносять на внутрішню сторону матеріалу. Працює цей шар таким чином, щоб бути “щитом” для вологи ззовні та виводити її назовні. Завдяки цьому тіло дихає і залишається сухим навіть за поганих погодних умов. 

    Типи мембранних тканин

    Існує декілька видів мембранних тканин:

    • Мікропористі мембрани: покриття, яке має мікроскопічні отвори, які дозволяють парі виходити, але не пропускають воду всередину. 
    • Гідрофільні мембрани: Працюють завдяки хімічній реакції. Цей шар розроблений для того, щоб легко вбирати вологу і швидко випаровувати.
    • Комбіновані мембрани: забезпечують максимальний рівень комфорту, адже поєднують в собі функції обох попередніх типів мембрани. Мають як вбирний шар, так і мікроотвори.

    Знайти якісний мембранний одяг, який не лише буде виконувати свої водовідштовхувальні функції, а й матиме екстравагантний та дизайнерський вигляд, можна на сайті українського бренду «TUR WEAR». Свій варіант куртки тут знайде навіть найвибагливіший покупець. 

    Як прати мембранний одяг правильно

    Після омріяної покупки, власники замислюються над тим, як прати куртку з мембраною? Довговічність та функціональність речей напряму залежить від того, який ви здійснюєте догляд за мембранним одягом. Лише дотримуючись порад виробників, можна продовжити строк життя  вашої куртки. 

    Підготовка до прання

    Ось кілька порад, щодо підготовки куртки до очищення. Далі ми розглянемо, як прати мембранний одяг. Все починається з підготовки:

    1. Перевірте, чи немає в кишенях забутих дрібничок. 
    2. Щоб запобігати пошкодженню тканини, защебніть всі блискавки, кнопки та липучки. 
    3. Якщо річ заплямована, попередньо обробіть забруднення плямовивідником, залежно від кольору та типу тканини. 

    Вибір засобів для прання

    Щоб куртка не втратила свої властивості після прання, необхідно обирати правильний догляд за мембранним одягом. Насамперед це стосується порошку. Категорично заборонено прати мембранний одяг агресивними засобами.  Для цього є спеціально розроблені рідкі засоби. На них є примітка, що вони підходять для мембранного одягу та не руйнують структуру цієї тканини. 

    Ручне прання мембранного одягу

    Щоб запобігати пошкодженню під час чистки мембранного одягу, найкраще його прати вручну. Але і тут є свої правила:

    1. Температура води має велике значення. Нагрівайте воду не вище 30°C.
    2. Засіб для прання наливайте не на річ, а попередньо розчиніть його у воді. 
    3. Не можна сильно терти одяг під час прання. Всі дії мають бути делікатними. 
    4. Подбайте про якісне ополіскування одягу. На тканині не має залишитися мийний засіб. 

    Прання в пральній машині

    Якщо ж ви не бажаєте прати одяг з мембраною вручну, доведеться дотримуватись суворих правил, як прати мембранну куртку в машинці автомат:

    1. Підійде лише режим для спортивного одягу, або делікатний.
    2. Контролюйте температуру прання, яка не має перевищувати 30°C.
    3. Становіть мінімальні оберти віджиму, або ще краще — взагалі відключіть його.
    4. Додавайте в машинку лише засоби для прання мембранного одягу.

    Сушіння та прасування мембранного одягу

    Після того, як ви випрали куртку з мембраною, наступний етап — це її сушіння. Якщо це зробити неправильно, одяг може  втратити свої водонепроникні властивості.

    Правильне сушіння

    Заборонено сушити одяг з мембранної тканини на вулиці під прямими сонячними променями або на гарячих батареях. Найкращий вихід — повісити куртку на вішак в просторому приміщенні, яке добре провітрюється. Якщо є можливість сушити куртку на вулиці в затінку, то це теж хороший варіант. 

    Чи можна прасувати мембранний одяг

    Якщо ви не хочете пошкодити структуру мембрани, то ніколи не прасуйте такий одяг. Висока температура руйнує ніжну структуру мембрани і вона втратить свої водонепроникні властивості.  Якщо ж куртка під час прання сильно зім’ялась, розрівняйте вологу тканину руками, або ж використайте відпарювач. 

    Зберігання мембранного одягу

    Коли сезон курток позаду, кожен власник мембранного одягу має подбати про правильне зберігання. Тут теж існують певні правила.

    Умови зберігання

    Для зберігання мембранного одягу підійде сухе і прохолодне місце. Щоб уникнути заломів, краще повішати куртку на вішалку. 

    Підготовка до зберігання поза сезоном

    Подбайте про те, щоб одяг на зберігання відправлявся чистим і сухим. Краще не класти куртку в поліетиленовий пакет, а використовувати текстильні чохли. 

    Поради щодо продовження терміну служби мембранного одягу

    • Звертайте увагу на поради від виробника, які є на етикетці. 
    • Періть одяг лише засобами для прання мембранних тканин.
    • Уникайте сушіння при високих температурах.
    • Час від часу обробляйте зовнішню частину куртки спеціальними водовідштовхувальними спреями.
    • Не зберігайте одяг у вологому приміщенні.

    Поширені помилки при догляді за мембранним одягом

    Використання неправильних засобів

    Звичайний пральний порошок може зруйнувати структуру мембрани і вона втратить свої властивості.

    Недотримання температурного режиму

    Руйнівними для шару мембрани є високі температури для прання, сушіння та прасування. Тож не припускайтеся цих помилок. 

    Неправильне сушіння

    Сушка на радіаторах або в сушильній машині може спричинити деформацію одягу та зруйнувати мембранний шар. Догляд за мембранним одягом — справа нелегка. Але якщо нехтувати правилами, то ваша річ швидко зіпсується. Купити одяг з мембранним шаром, який буде не лише забезпечувати легкість та комфорт, а матиме стильний фасон, ви можете на сайті українського бренду «TUR WEAR». Це одяг для сміливих.